Modrá barva (hlavně světlá) je barvou klidnou a umírněnou. Ale určitě ne nudnou! Blankyt působí antistresově a hodí se do ložnice pro spokojené sny. Kdežto barva námořnická v sobě nese kouzlo rozhodnosti. Pro pracovnu nebo dětský pokojíček je tmavě modrá nejlepší volbou.
Pro minimalisty je ideální bílá. Barva sněhu evakuuje čistotu a upravenost hraničící až s lehkým puntičkářstvím, které však nikdy nikomu neublížilo. V kuchyni, koupelně nebo v obývacím pokoji vypadá skvěle. Pozor ale na mazlíčky, děti a další špinavé ruce! Potom by bílá nebyla už tak bílou.
Velkým strašákem jsou barvy výrazné jako červená nebo fialová. S těmito barvy se musí zacházet opatrně, a proto je spousta lidí nechává na regálu v obchodě. V tom je však jedna výhoda- budete originální! Určitě bych ale barvičky nevkládala do ložnice, kde by měl panovat spíš klid než temperament těchto barev. Skvěle také vypadá namalovaná jen jedna stěna například v kombinaci s mírnější barvou jako je modrá, šedá nebo bílá.
Šedá možná působí až moc usedle a obyčejně, ale i tak jí není třeba hned zahazovat. Pokud chceme tmavou místnost, ale nechceme sedět jako v kopce, je šedá ideální kompromis.
Málo využívanou a celkově moc neoblíbenou barvou je hnědá. Zemitá barva se možná zdá jako obyčejná, protože je na každém rohu, ale jako pozadí za knihovnou, polici nebo i v obývacím pokoji může působit nápaditě a zároveň značí o velké praktičnosti.
Jakou barvu si tedy vybrat? Samozřejmě záleží na vašem vkusu a vkusu vašich spolubydlících. Když se vám červená nelíbí, tak se prostě nelíbí a nezáleží na tom, jak moc září cílevědomostí. Ale určitě se nebojte experimentovat a snažit se trochu připodobnit zdi svého bytečku vaší osobnosti. Kdyby to náhodou nevyšlo, tak přemalovat se to dá vždycky! Osobitou stěnu lze vytvořit i pomalováním části zdi obrázky, které se nám líbí. Například do dětského pokojíčku. Děti budou nadšené a možná si pokojíček budou i více uklízet.