Jak jde k sobě beton a dřevo – odpověď na tuto otázku je jednoduchá, stačí se podívat na fotky, video, nebo na nějakou hotovou realizaci, a můžete to posoudit sami. Pokud bychom se k tomuto tématu měli blíže vyjádřit, budeme hlavně hodnotit vzhled povrchu a beton tu právě hraje důležitou roli. Je to totiž tekutý materiál, dá se odlévat do forem a upravit jeho povrch i barvu podle požadavků výrobce či zákazníka. Tím vznikají i velmi zajímavé variace, např. v podobě imitace lámaného kamene, který také bývá nejčastěji s dřevěnými latěmi kombinován.
Světlé desky – tmavší dřevo – někteří lidé sází na tmavou koncepci zdiva s ohledem na povětrnostní podmínky a vysokou prašnost v ovzduší s tím, že údajně zeď po několika letech stejně ztmavne a zešedne, ale to je poněkud zkreslené. I světlé zdivo zůstává v původní barvě zachováno dlouhou dobu a platí to i pro betonové prefabrikované desky. Velmi často tak můžete vidět zajímavé aplikace např. ve světle šedé barvě základního betonového soklu, doplněného o červenohnědý povrch mořidel mahagon a pinie. Tyto dřevěné odstíny působí elegantně, a přitom může jít o docela levné smrkové dřevo.
Sami nebo na klíč – stavba plotu je vždy u každé nemovitosti tvrdým oříškem, pokud ovšem nejde přímo o výsadbu živého plotu na nějaké samotě či hájovně, kde je rozsah zemních prací minimální. I u obyčejného pletiva musíte kotvit sloupky do země, případně zhotovit betonový základový obvodový věnec. U betonových plotů to znamená vyhloubit do země otvory pro sloupky, zabetonovat je a následně mezi ně vsunout armované desky o standardních rozměrech 50 x 200 cm. Postup prací teoreticky zvládne i amatér, ale problém může vzniknout díky hmotnosti desek, každá z nich totiž váží necelý metrák. Řada firem, které tyto výrobky nabízí, zajišťuje i odbornou montáž, zvažte tedy tuto možnost a využijte záruky na provedenou práci a především cenných zkušeností.